Меню
Меню
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (068) 893 45 54
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (066) 248 45 54

Інструкція щодо заповнення Європротоколу

Порядок заповнення Європротоколу (повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду)

Порядок заповнення повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду

Загальний порядок заповнення повідомлення про ДТП наступний:

 
 • У пунктах 1 і 2 вказуються дата і час ДТП, місце події.
 • У пунктах 3 і 4 значком «Х» необхідно відзначити чи було завдано шкоду здоров'ю, транспортним засобам, будь-яким іншим об'єктам, крім ТЗ учасників ДТП.
 • У пункті 5 вказуються дані свідків, якщо такі є. Якщо їх немає, то просто ставиться відмітка, що свідки "не встановлені" або "відсутні".
 • У пункті 6 зазначається інформація про застраховану особу. Вказуються саме ті дані, які заповнені в полісі "ОСЦПВ" або «Зеленій карті". Кожен з учасників ДТП заповнює свою частину протоколу (не має значення, яку вибирати – синю або жовту).
 • Пункт 7 - це дані про транспортний засіб. Там вказується марка, країна реєстрації, держ. номер. Якщо додатково на авто був встановлений причіп в момент дорожньої події, то його дані також вносяться в протокол.
 • У пункті 8 вказується інформація страхової Компанії учасника ДТП згідно наявного у нього поліса. Дані беруться безпосередньо з наявного страхового поліса. У пункті «Чи покриває поліс шкоду транспортному засобу?"при наявності договору КАСКО відзначається пункт "ТАК".
 • Пункт 9 - дані про водія, який керував транспортним засобом на момент дорожньо-транспортної пригоди. Інформація береться саме з водійського посвідчення. Якщо такого в наявності у водія немає, то подальше оформлення допускається тільки представником поліції.
 • У пункті 10 - стрілкою вказується напрямок і точка першого зіткнення. Простіше кажучи - куди саме був удар безпосередньо в момент зіткнення.
 • Пункт 11 - коротко вказуються видимі пошкодження.
 • Пункт 12 - це анкета обставин аварії. Там тільки хрестиком «Х» необхідно позначати відповідні пункти. Вказується, наприклад, чи знаходився автомобіль при аварії на стоянці або ж рухався і так далі. Внизу обов'язково потрібно вказати кількість відмічених пунктів.
 • Пункт 13 - схематичне зображення ДТП. Потрібно зобразити умовні положення ТЗ в момент аварії, стрілками напрямок руху, загальна дорожня обстановка (назви вулиць або доріг, розмітка, знаки). Рекомендується також вказувати розташування головних і другорядних доріг. ТЗ позначаються значком: «◁☐», вулиці, роздільні смуги і перехрестя «╠ », « ╬ », « ═ ».
 • У пункті 14 кожен учасник події може дописати додаткову інформацію на свій розсуд. Якщо ніяких зауважень немає - пункт не заповнюється. Якщо зауваження не вміщаються, їх можна написати на окремих аркушах, але при цьому вказати «додаткові пояснення на ___ аркушах».
 • Пункт 15 - це підписи осіб, які заповнювали документ. Кожен при цьому підписує європротокол після детального ознайомлення з внесеною інформацією і тільки в тому випадку, якщо він згоден з зазначеними даними.

Зразки заповнення Європротокол

 

    Зразок заповнення Європротоколу    

 

    Зразок заповнення Європротоколу    

 

Дії учасників при ДТП

Дії учасників при ДТП

Базові вимоги при ДТП до учасників події з:

 
 • дотримуватися правил, встановлених в ПДР (переконатися, що фізичну шкоду здоров'ю не завдано, зазначити місце події, при необхідності – надати першу допомогу і так далі);
 • вжити заходів, спрямованих на зниження ймовірності отримання подальшого збитку;
 • інформувати інших учасників ДТП про свої персональні та контактні дані, дані про свою страхову компанію та страховку;
 • протягом 3-х днів з моменту складання протоколу - подати всю інформацію своєму страховику (включаючи фотоматеріали, відеофіксацію);
 • зберігати транспортний засіб в тому стані, який він був після ДТП (ремонт, приховування слідів пошкодження - заборонено), поки він не буде оглянутий представником страхової компанії;
 • сприяти уповноваженим особам у проведенні розслідування скоєного дорожньо-транспортної пригоди (в тому числі надавати ТЗ на експертизу, якщо така буде запрошена страховиком).

 

Якщо всі пункти дотримані, вимоги інструкції виконані, то в більшості випадків, додаткова експертиза встановлення всіх фактів події не вимагається, а виплати за завдані збитки надаються в максимально стислі терміни. Однак Страхова компанія в них може відмовити, якщо протокол буде заповнений не належним чином.

 

Якщо один з учасників ДТП відмовляється від заповнення європротоколу, то фіксувати подію може тільки представник поліції. До закінчення фіксації залишати місце події категорично заборонено (якщо немає необхідності в отримання невідкладної допомоги).

 

Фахівці рекомендують приділяти найбільше уваги саме складанню умовної схеми дорожнього події – вона є основним фактором для аналізу і оцінки події події. Чим точніше і більше інформації буде надано учасниками – тим швидше буде вирішена ситуація.

 

    Зразок схеми ДТП в європротоколі    

 

Ще детальну інструкцію щодо заповнення повідомлення можна отримати безпосередньо у страховика. Навчання всіх правил фіксації ДТП покладено саме на такі компанії.

 

 

Інструкція щодо заповнення Європротоколу

Бланк Європротоколу (Україна)

Починаючи з 2011 року в Україні введено використання європротоколів при фіксації ДТП без участі представників поліції. Постановою від 31 серпня 2011 року встановлені правила і порядок заповнення таких протоколів, а також обов'язки кожної зі сторін-учасників дорожньо-транспортної пригоди. Про які нюанси слід знати водієві, а головне – як правильно заповнюється європротокол?

Основні положення щодо заповнення Європротоколу

бланк європротоколу

Інструкція заповнення європротоколу встановлена на вимогу зобов'язання виконання Закону України 33 про обов'язкове страхування наземних транспортних засобів. Використання такого методу повідомлення страховика про заподіяній шкоді допускається тільки за згодою кожного з учасника ДТП, а також при відсутності потерпілих осіб, яким було завдано фізичний або будь-якої іншої шкоди. Ще одна вимога - у учасників ДТП не повинно бути ознак алкогольного або наркотичного сп'яніння. В іншому випадку – обов’язковий виклик уповноважених представників поліції.

 

Перед заповненням протоколу рекомендується провести фотофіксацію місця події, а також положення транспортних засобів. Всі ці матеріали разом з протоколом згодом передаються уповноваженому представнику страховика.

 

Додаткові положення встановленої інструкції з:

 
 • Європротокол передається представникам МТСБУ або страховику водієм-учасником ДТП особисто.
 • Протокол заповнюється і завіряється всіма учасниками ДТП. Одним водієм документ може заповнюватися лише в тому випадку, якщо додатково факт ДТП був також зареєстрований представником поліції.
 • Європротокол заповнюється на 2-х аркушах встановленого зразка одного комплекту будь-якого учасника ДТП (комплект складається з обкладинки з інструкцією та 2-х сторінок європротоколу, оригіналу та копії).
 • Повідомлення заповнюється звичайною ручкою синього або чорного кольору. Почерк повинен бути розбірливим, рекомендується заповнювати друкованими літерами. Хто з учасників заповнює жовту або синю колонку - не важливо.
 • Заповнення повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротоколу) без виклику поліції, допускається тільки в разі, якщо всі автомобілі учасників події застраховані по ОСЦПВ, при цьому немає постраждалих осіб або тих, які перебувають у стані сп'яніння, обидва учасника згодні з обставинами ДТП. Закінчивши заповнення повідомлення, учасники можуть покинути місце ДТП, без повідомлення співробітників поліції.
 • Будь-які помітки, виправлення в європротоколі - категорично заборонені. Якщо при заповненні була допущена опечатка або помилка, то для складання нового повідомлення використовується новий комплект документів.
 • Розділ протоколу на 2 частини (оригінал і копію) для кожного учасника, виконується тільки після його заповнення кожним з учасників ДТП. Надалі вносити будь-які зміни в документ забороняється.

 

Де можна отримати комплект європротоколу? Їх безкоштовно видають страхові компанії, з яким і підписується договір. У разі потреби, власник транспортного засобу може в будь-який момент повторно звернутися до страховика за отриманням нових комплектів європротоколу встановленого зразка.

 
Follow us
2
uk
/uk/
avtocivilka.net.ua/uk/instruktsiya-shchodo-zapovnennya-yevroprotokolu.html