Меню
Меню
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (068) 893 45 54
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (066) 248 45 54

Виплати по обов'язкам страхових компаній - банкрутів

Страхова компанія банкрут – хто несе зобов'язання по виплатах? Виплати з Фонду захисту потерпілих МТСБУ.

МТСБУ

В ситуації коли у страхової компанії - учасника МТСБУ, після проведення процедури ліквідації та/або банкрутства, недостатньо власних коштів, щоб здійснювати виплати за укладеними ним договорами ОСЦПВ, всі його зобов'язання у повному обсязі дістаються МТСБУ. Бюро гарантує оплату збитку по страховці зі спеціально створеного для таких випадків фонду.

 

МТСБУ здійснює страхові виплати за полісами збанкрутілої страхової компанії в таких випадках:

 
 • наявність юридичного документа про банкрутство та / або ліквідацію страхової компанії
 • наявність у страхової компанії невиконаних зобов'язань за полісами ОСЦПВ
 • відсутність коштів або майна банкрута для виконання в повному обсязі своїх зобов'язань за укладеними договорами ОСЦПВ
 

У підсумку виплата грошей за зобов'язаннями збанкрутілої компанії за рахунок фонду МТСБУ, проводиться після підтвердження відсутності власних коштів у страховика-банкрута.

 

При вирішенні питання про наявність непогашених зобов'язань у страховика, слід привернути увагу на дату коли було рішення суду про визнання страховика банкрутом.

 

Якщо суд визнав компанію збанкрутілою раніше 19.01.2013 року, то вимоги про виплату страхових відшкодувань, після закінчення данного строку, встановленого законом, передбаченого для їх подання, вважаються закритими і не приймаються на розгляд МТСБУ.

 

Якщо особа претендує на отримання виплат по страховому випадку винекшему в результаті ДТП, не зареєструвала свої вимоги в списку кредиторів боржника до 19.01.2013 року, то зобов'язання компанії-банкрута стосовно застрахованої особи вважаються погашеними.

 

Таким чином, МТСБУ не робить виплат за полісами ОСЦПВ в тому випадку, якщо вимога про виплату потерпілому в ДТП страхової суми надійшла пізніше 19.01.2013 року.

 

У випадку, якщо компанія розорилася 19.01.2013 року або пізніше цієї дати, МТСБУ розглядає і відшкодовує збиток, що виник в результаті ДТП в повному обсязі, не залежно від наявності вимог кредитора у справі банкрутства страхової компанії.

 

Вимоги потерпілих в ДТП до збанкрутілої страхової компанії, що були визнані у суді, повинні бути прийняті в МТСБУ в повному обсязі. Це означає, що сума збитків, завданих потерпілому в ДТП за полісом ОСЦПВ, яка визнана судом у справі банкрутства страхової компанії, підлягає виплаті в межах стандартної виплати і не вимагає додаткової перевірки.

 

Коли МТСБУ будуть проходити страхові виплати, також можуть бути відшкодовані судові витрати по справі про банкрутство. Оскільки, такі витрати відносяться до збитків потерпілого.

 

Тобто, якщо вимога потерпілого у ДТП, включена в список вимог потерпілих у ДТП у справі про банкрутство страхової компанії, то, після ухвалення ліквідаційного балансу для проведення МТСБУ компенсаційних виплат, достатньо надати наступні документи:

 
 • заяву про виплату страхової суми з доданими до неї копіями документів, на підставі яких можна провести ідентифікикацію особи заявника
 • банківські реквізити для переказу грошових коштів
 • рішення суду у справі про банкрутство компанії, яке підтверджує, що вимога стосується зобов'язань страховика-банкрута за укладеним договором ОСЦПВ і, що вона зареєстрована належним чином в каталозі вимог кредиторів (потерпілих у ДТП)
 • ухвали суду у справі про банкрутство страховика, якими затверджено звіт ліквідатора, а так само ліквідаційний баланс, що підтверджують незадоволення вимог постраждалих у ДТП
 

У тому випадку, якщо страхове зобов'язання за договором ОСЦПВ не розглядалася в суді у справі про банкрутство страхової компанії, а вимога про виплату постраждалим в ДТП не були включені в каталог потерпілих у ДТП, то особі претендує на страхову виплату, потрібно надати в МТСБУ стандартний пакет документів необхідних для оформлення виплати. Подробиці можна подивитися в розділі «Виплати з фонду захисту потерпілих».

 

Станом на 25.03.2016, МТСБУ здійснює виплати за страховими зобов'язаннями СК «Лафорт», СК «Авіоніка», СК «Інтертрансполіс»

 

Контактна інформація МТСБУ:

 
 • Адреса: Україна, м. Київ, Русанівський бульвар, д.8
 • Графік прийому:
 • понеділок четвер: 09:00-18.00 без перерви;
 • п'ятниця: 09:00-16.45 без перерви.
 • Всі необхідні документи можна відправити рекомендованим листом з повідомленням і описом вкладення. Так само, можна відправити відскановані документи на електронну пошту mtibu@mtibu.kiev.ua, або факс (044-239-2031).
 


Follow us
2
uk
/uk/
avtocivilka.net.ua/uk/vyplaty-po-obovyazkam-strakhovykh-kompaniy-bankrutiv.html