Меню
Меню
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (068) 893 45 54
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (066) 248 45 54

Європротокол

Що таке європротокол і в чому його переваги

бланк європротоколу

Європротокол - це спеціальний бланк, який заповнюють автовласники - учасники ДТП на місці аварії. Іншими словами, це спосіб реально спростити оформлення Дорожньо-транспортної пригоди без участі працівників поліції. Заповнюючи його, водії-учасники аварії, швидко розбираються в проблемі, можуть прибрати машини з проїжджої частини, не створюючи за собою величезні пробки і ризик виникнення нових зіткнень машин, внаслідок аварії що трапилася. Таким чином, економиться час, як учасників ДТП, так і автомобілістів навколо. Крім того, Європротокол звільняє від адмін відповідальності, якщо вона передбачена за виникнення цієї аварії.

 

    коли занадто реалістично намалював схему ДТП в європротокол    

 

Отже, ключові переваги Європротоколу:

 
 • Можливість залишити місце ДТП, не викликаючи поліцію
 • Відсутність адміністративного покарання за виниклу аварію
 • Економія часу, запобігання пробки і нових ДТП

 

Використання Європротоколу дійсно зручна річ для водіїв не тільки нашої країни, але і за кордоном. Наприклад, в ЄС оформлення ДТП без участі поліції з допомогою бланка Європротоколу ведеться ще з 50х років. Сам бланк скрізь однаковий за своєю структурою і відрізняється тільки мовою країни, де він був надрукований. Так спеціально задумано, щоб водій в будь-якій країні зміг швидко в ньому розібратися і швидше оформити аварію.

 

Європротокол є приводом для виплати страхової суми потерпілим. Його можна заповнити як на фірмовому бланку, який видається при оформленні страховки, так і в електронному вигляді у системі «Електронний Європротокол», яка доступна на сайті МТСБУ. Якщо паперовий бланк був загублений або вже використаний, його можна отримати безкоштовно у вашій страховій фірмі, написавши заяву.

 

Коли можна скористатися Європротоколом при ДТП без виклику поліції

Коли можна скористатися Європротоколом

  Коли можна скористатися Європротоколом при ДТП без виклику поліції    

 

Європротокол використовують в таких умовах:

 
 • В ДТП немає травмованих або загиблих осіб
 • У учасників ДТП є діючі поліси страхування
 • Всі водії-учасники аварії згодні з причиною і обставинами ДТП
 • Всі водії не перебувають в алкогольному або наркотичному сп'янінні, або під дією лікарських препаратів і речовин
 • Максимальний ліміт страхової суми становить 50 000 грн і всі учасники аварії це розуміють і згодні з цією умовою

 

Якщо хоч один з перерахованих вище пунктів відсутній, потрібно в обов'язковому порядку викликати працівників поліції.

 

Нюанси заповнення електронного Європротоколу

електронний Європротокол

Система «Електронний Європротокол» створена в МТСБУ з 01 жовтня 2017 р. Згідно з рішенням Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, Європротокол, оформлений з використанням елетронної системи, є повним аналогом Європротоколів, предстваленних страховику у паперовій формі.

 

Є декілька особливостей заповнення електронного Європротоколу:

 
 • У всіх учасників ДТП повинна бути діюча страховка. Якщо хоча б у одного з них є поліс іноземного страховика, то потрібно заповнювати паперовий бланк Європротоколу або викликати працівників поліції.
 • У учасників ДТП повинні бути при собі працюючи телефони. Хоча б у одного з учасників аварії повинен бути телефон з камерою для фотофіксації і вихід в інтернет.
 • Всі дані (коди ЄДРПОУ або ІПН), які ідентифікують страхову компанію, так само як і дані транспортного засобу (номерний знак, марка та модель ТЗ) повинні бути правильно записані в полісі і в центральній базі МТСБУ. Якщо якісь дані будуть не збігатися, система не зможе впізнати учасників аварії.

 

Далі, протягом 3 робочих днів після ДТП, його учасникам потрібно звернутися до своєї страхової компанії із заповненим європротоколом для відшкодування завданих збитків. В разі якщо Європротокол був заповнений в електронному вигляді, то страхова компанія отримає його автоматично. Цей механізм спрощеного повідомлення страховиків регулюється ЗУ «ПРО внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП та виплати страхового відшкодування» від 17 лютого 2011 №3045-VI, а впроваджено 19 вересня 2011 року.

 


Follow us
2
uk
/uk/
avtocivilka.net.ua/uk/yevroprotokol.html