Штрафи за відсутність страховки ОСЦПВ, причини
Штрафи за відсутність страховки ОСЦПВ, причини

В Україні наявність поліса ОСЦПВ обов'язкова законом умова. Це регулюється ЗУ "Про ОСЦПВ " (№1961-VI від 01.07.2004 року) з 1 січня 2005 року.
Кожен водій повинен при купівлі машини оформити поліс страховки і надалі продовжувати її на весь час експлуатації ТЗ. Працівник поліції в будь-який момент має право попросити пред'явити цей поліс до перевірки. І якщо у водія не все в порядку зі страховкою, йому загрожує штраф.
Хоча в нашій країні поліцейські більш лояльні, ніж у країнах ЄС, наприклад, і наш український водій може відбутися лише пояснювальним розмовою на перший раз, все одно оштрафувати за проблемну страховку вони можуть швидко.
В Україні причиною штрафу, пов'язаного зі страховкою, можуть бути:
- Прострочена страховка (у кожного виду поліса є свій термін дії)
- Відсутність поліса страховки як такого
- Управління автомобілем людиною без страховки, яка створила ДТП
Які суми штрафів за їзду страховки ОСЦПВ діють в Україні

На сьогоднішній день в Україні штрафи, пов'язані зі страховкою, невеликі і адміністративне покарання вельми лояльне. Якщо в країнах ЄС за їзду без страховки мінімальний штраф 300 євро, то у нас ця сума досить демократична.
Так, згідно зі ст. 126 КпАП, діють 2 види штрафу:
- 450 грн штрафу за те, якщо водій забув поліс вдома (на роботі і т.д.), але фактично діючий поліс у нього є
- 850 грн – за повну відсутність поліса страховки або якщо поліс прострочені
Якщо у вас іноземна машина

Якщо водій знаходиться на території України на ТЗ іноземної реєстрації і має діючий поліс "Зеленої карти" виписаний в іншій країні, він може не купувати українську страховку. У разі ДТП достатньо буде пред'явити цей поліс.
Якщо немає поліса "Зеленої карти", водієві іноземної машини необхідно оформити поліс українського ОСЦПВ строком до кінця терміну перебування машини в Україні або до моменту її перереєстрації на українські номери. Про штраф у цьому випадку йдеться у статті 126 Кодексу України Про адміністративні правопорушення.
Машина на транзитних номерах. Чи потрібна страховка і що буде, якщо її немає

Кожен автомобіль повинен бути застрахований, навіть якщо він ще не поставлено на постійний облік і пересувається на тимчасових червоних транзитних номерах.
У цьому випадку страховка оформляється на період до моменту реєстрації, зазвичай це 10-15 днів або той термін, який вказаний в документах, якщо машина зареєстрована на певний період часу.
Якщо поліс страховки у водія машин, зазначених вище, відсутня, йому загрожують такі ж штрафи, як і всім іншим водіям.
Якщо штраф був накладений, то сплатити його потрібно не пізніше 15 діб з дня його отримання. В іншому випадку, розмір штрафу збільшується в 2 рази!