Меню
Меню
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (068) 893 45 54
 • наш телефон, viber, telegramm, whatsapp +38 (066) 248 45 54

Виплати з фонду захисту потерпілих

Порядок дій і список необхідних документів для отримання виплати з фонду захисту потерпілих МТСБУ.

Виплати з фонду захисту потерпілих МТСБУ

Щоб отримати компенсацію збитку отриманого в результаті ДТП від фонду захисту потерпілих МТСБУ, необхідно діяти за таким алгоритмом:

 
 • Протягом трьох робочих днів після ДТП, письмово повідомити МТСБУ про (зразок повідомлення)
 • Повідомлення про ДТП можна особисто принести в приймальню МТСБУ (м.Київ, Русанівський бульвар д.8) або скористатися електронною поштою mtibu@mtibu.kiev.ua, або передати повідомлення факсом 044 239-2031
 

Після подачі повідомлення з вами вийде на зв'язок представник Бюро, або ж вам прийде офіційний лист з докладною інструкцією про подальших діях.

     

 

 

Згідно статті №35 Закону України, потерпілий(і) або його довірена особа(особи), протягом календарного місяця з дня повідомлення про ДТП, повинен подати до МТСБУ наступний пакет документів:

 
 • 1 - заява про вимогу компенсаційної виплати внаслідок ДТП (із зазначенням виду взаєморозрахунків з додаванням договору КАСКО, за його наявності) (завантажити зразок)
 • 2 - діючий на дату ДТП поліс ОСЦПВ або посвідчення відповідної пільгової категорії (учасник бойових дій, інвалід I групи, інваліди війни, керуючі своїм ТЗ, а також особа, яка управляє ТЗ належить інваліду I групи, в його присутності)
 • 3 - паспорт або документ, що його замінює
 • 4 - якщо претендентом на страхову виплату є не юридична особа, то необхідно надати ІПН (якщо він є)
 • 5 - офіційні документи, що підтверджують право власності заявника на пошкоджене нерухоме майно, дійсні в день скоєння ДТП (у разі, якщо заявник вимагає відшкодування шкоди заподіяної нерухомого майна)
 • 6 - документ, який доводить право заявника на виплату компенсації за заподіяний збиток, у разі якщо він не є потерпілим чи законним представником потерпілого особи
 • 7 - свідоцтво про смерть в результаті ДТП (якщо така мала місце)
 • 8 - офіційні документи, що підтверджують витрати на організацію похорону (якщо потерпілий вимагає відшкодування коштів, витрачених на поховання загиблого в результаті ДТП)
 • 9 - документи, які можуть підтвердити знаходження на утриманні потерпілого (загиблого) неповнолітніх або інших осіб, які потребують спеціального догляду: довідку про доходи за попередній календарний рік, довідку про розмір пенсії, призначеної утриманцям загиблого в результаті ДТП особи, внаслідок втрати єдиного годувальника
 • 10 - банківські реквізити для переказу страхових виплат заявнику.
 

Документи, зазначені в пунктах "3", "4"," 5 " повинні бути надані в оригіналі для ідентифікації заявника і зняття з них копій.

 

Документи, перераховані в пунктах " 2 " і " 6 " також повинні бути надані в оригіналі для звірки і зняття копій або в копіях, завірених у нотаріуса, або організацією або установою їх видали.

 

МТСБУ залишає за собою право вимоги оригіналів вищеназваних документів, навіть якщо їх копії були оформлені належним чином.

 

Вся інша документація надається в оригіналі.

       

 

 

Варто звернути увагу, що згідно з Українським законодавством, власник транспортного засобу прямо або непрямого причетного до здійснення ДТП, а так само потерпілий, зобов'язані допомагати фахівцям МТСБУ у процесі розслідування обставин спричинили ДТП. Не перешкоджати експертам в огляді транспортного засобу (ТЗ), причетного до аварії чи іншого пошкодженого майна. Розповісти представнику МТСБУ все відоме про причини виникнення ДТП і пред'явити оригінали документів, що стосуються ДТП протягом семи робочих днів з дня їх отримання. Якщо зазначені вище особи, через непереборні обставини, не змогли виконати всі запропоновані ним дії, вони повинні довести це надавши всі необхідні документи.

 

Якщо заявники або інші особи, які мають право на одержання страхової виплати у результаті ДТП, умисно не виконують покладені на них Українським законодавством обов'язки і своїми діями перешкоджають представникам МТСБУ встановити істинні причини ДТП, то МТСБУ, відповідно до статті 37 Українського законодавства, має повне право відмовити у страховій виплаті.

 

Після того як Бюро отримало повідомлення про настання страхового випадку, воно має право направляти запити в будь відомства для підтвердження правдивості отриманих відомостей, щоб прискорити строки виплати компенсації за страховим випадком. Однак, для максимально швидкого розгляду заяви про компенсацію збитку, отриманого в результаті ДТП, представники МТСБУ просять надавати повне сприяння при роботі своїх співробітників, у процесі розслідування обставин ДТП та надавати крім вищеназваних документів:

 
 • довідку про пошкодження ТЗ або її копію (довідка складається співробітниками Національної поліції України при первинному огляді місця ДТП)
 • довідку про ДТП, видану в органах внутрішніх справ. Дана довідка являє собою розширену версію первісної довідки про ДТП, складеної на місці події і включає в себе дані про учасників та осіб винних у ДТП
 • копію ухвали суду, завірену мокрою печаткою, яка підтверджує відповідальність іншого учасника автомобільної аварії
 • довідки про тимчасову непрацездатність (надається при необхідності)
 • довідка про інвалідність (надається при необхідності).
 

За наявності всіх перерахованих вище документів, МТСБУ, протягом 90 днів зобов'язане прийняти рішення про здійснення страхової виплати або винести обґрунтоване рішення в її відмові.

 

Якщо заяву з вимогою страхової виплати, так само як і інші документи, необхідні для прийняття рішення Бюро про схвалення компенсації збитку отриманого в результаті ДТП, подані з порушенням встановлених Українським законодавством строків. МТСБУ залишає за собою право продовжити термін схвалення страхової виплати на кількість прострочених днів.

 

 

 

ВАЖЛИВО!

 

В окремих випадках, Об'єднання страховиків має право вимагати додаткову документацію, щоб встановити ступінь винність всіх учасників ДТП та визначити реальний розмір страхових виплат.

 

ПРИ ЗАПОВНЕННІ ЗАЯВ І ПОВІДОМЛЕНЬ, НЕОБХІДНО ВКАЗУВАТИ ВСІ, АКТУАЛЬНІ НА ДАНИЙ МОМЕНТ, КОНТАКТНІ ДАНІ, ЩОБ ПРИСКОРИТИ ПРОЦЕС ВІДШКОДУВАННЯ ПОНЕСЕНИХ ЗБИТКІВ.

 

УВАГА!

 

У тому випадку, якщо заявник вказав у документах завідомо неправдиву інформацію, МТСБУ має право почати процес повернення неправомірно виплаченої компенсації за страховим випадком і притягнути винних до кримінальної відповідальності у відповідності з Українським законодавством.

 


Follow us
2
uk
/uk/
avtocivilka.net.ua/uk/vyplaty-z-fondu-zakhystu-poterpilykh.html